Mama este cea mai tandra si mai sfanta fiinta pentru orice copil. Iubirea mamei armonizeaza viata copilului. De aceea, voluntarii nostri au venit cu o noua activitate pentru cei mici: atelier floral.

Au fost create aranjamente florale pe care copiii le-au daruit mamelor lor. Atelierul a avut loc in data de 10 martie 2018 in Sala de mese a Parohiei noastre.

Ziua urmatoare duminica, 11 martie,  copiii au revenit la Biserica pentru a darui fiecarei doamne din biserica un buchet de flori creat de manutele lor. Multe zambete au adus acesti copiii pe fata parintilor, bunicilor si a tuturor credinciosilor!

 

Multumim mult doamnelor implicate activ in organizarea acestei actiuni: Valentina Petrache – asistent social la Spitalul de Psihiatrie Eftimie Diamandescu, Craciun Cornelia – psiholog la acelasi spital, Gherasim Mihaela – invatatoare Sc. Gimnaziala nr. 3 Balaceanca, Elena Dinu – invataoare la aceeasi scoala, Nita Mirela – educatare la Gradinita din sat precum si tuturor mamicilor implicate.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *