Sambata 24 februarie 2018 in Sala de Mese a Parohiei noastre a avut loc un atelier de martisoare handmade. La acest atelier au participat copii din sat insotiti de parinti, bunici si profesori. Martisoarele create au fost oferite in dar de copilasi parintilor si bunicilor precum si crestinelor la biserica duminica urmatoare.

Dupa atelier copilasii s-au spovedit iar duminica la Sfanta Liturghie s-au impartasit.

Multumim mult doamnelor implicate activ in organizarea acestei actiuni: Valentina Petrache – asistent social la Spitalul de Psihiatrie Eftimie Diamandescu, Craciun Cornelia – psiholog la acelasi spital, Gherasim Mihaela – invatatoare Sc. Gimnaziala nr. 3 Balaceanca, Nita Adriana – invataoare la aceeasi scoala, Nita Mirela – educatare la Gradinita din sat precum si tuturor mamicilor implicate.

 

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *