In casa parohiala, ne-am propus sa reorganizam doua camere. Un hol sa il transformam in birou parohial, iar cealalta camera in camera de oaspeti.

Iata cum aratau cele doua incaperi plineeeeee de igrasie!!! Nu puteai sa dormi acolo din cauza mirosului.

In a doua etapa am eliberat camerele

In a 3 a etapa am decopertat peretii pana la tencuiala si am scos dusumeaua putreda. Sub dusumea am gasit zgura cum se punea pe timpuri ca izolatie. Casa dateaza din 1933. Dupa toate acestea am retencuit si turnat sapa. Deasemenea, am scos usile din lemn urmand cat de curand sa le inlocuim cu usi de termopan.

Apoi lucraile au continuat

si continua in continuare.

Doriti sa ne cunoastem? Cu drag, va asteptam la Biserica Parohiei Balaceanca! Doriti sa ne ajutati financiar? Mare pomana faceti! Chiar e nevoie. Puteti dona fie direct la biserica primind chitanta pentru suma donata, fie in contul parohiei: RO48RNCB0069035240740001 deschis la BCR pe numele Parohia Balaceanca.