Azi a fost cea mai grea zi. Profesorul invitat de astăzi a fost doamna Alina Cocos de la Colegiul National Mihai Viteazul. Ea a tinut copiilor un minunat curs de geografie. Ii multumim cu aceasta ocazie!

Tot azi am a revenit in mijlocul nostru o simpatica echipa Trinitas TV. Cu stilul lor plin de umor au făcut interviurile mult mai ușor de luat. Multumim celor care au acceptat să dea interviuri pentru emisiunea Viata Parohiilor: Pr. Nicolae Gavrila (fost paroh), Prof. Dr. Alina Cocoș, Istoric Nicu Ciotoran, Directorul Școlii Nr. 3 Bălăceanca, dna Oprea, epitropul bisericii, nea Gică, precum și tuturor copilașilor curajoși și entuziaști ce au dorit să își împărtășească din gândurile lor. În timp ce doamnei Alina Cocoș i-a fost luat interviul, copiii au mers în Biserică cu părintele Iordăchescu Constantin care le-a vorbit copiilor despre Biserică și Sfânta Liturghie.

Seara de la ora 16.00 s-a desfășurat și cursul de pictură ținut de dna Nicoleta Ruse, căreia îi mulțumim frumos!

.


Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *